High school - Elite way
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

You are not connected. Please login or register

High School Musical-1,2,3

3 posters

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1High School Musical-1,2,3 Empty High School Musical-1,2,3 Чет Дек 11, 2008 3:39 pm

Ammy=]

Ammy=]
~Pocetnik~
~Pocetnik~

Средношколски мјузикл
High School Musical-1,2,3 200px-12
Трој и Габриела се тинејџери, коишто се многу различни. Тие сосема случајно ќе настапат на едно караоке шоу и ќе ја освојат публиката. Потоа ќе се разделат, мислејќи дека никогаш повторно нема да се видат. Но, наскоро тие повторно ќе се најдат во истото средно училиште и ќе се борат за главните улоги во мјузиклот. Филмот е добитник на две Еми награди.

Средношколски мјузикл 2
High School Musical-1,2,3 200px-11
Сите се возбудени поради летниот распуст. Трој Болтон (Зак Ефрон) бара работа и се обидува да ја одржи врската со Габриела Монтез (Ванеса Хаџенс). Ѕвони последното училишно ѕвонче, сите танцуваат и пеат, а Трој како знак за својата љубов на Габриела и подарува синџирче со буквата “Т”. Шарпеј Еванс (Ешли Тисдејл) и Рајан Еванс (Лукас Грабел) планираат да го поминат летото во семејниот кантри клуб. Шарпеј го вработува Трој во клубот само за да го оддалечи од Габриела. Но, тој во клубот ги вработува Габриела и нивните пријатели од гимназијата. Тоа не ја поколебува Шарпеј, која го запознава Трој со нејзините богати родители. Влегувањето во кругот на богатите на Трој му изгледа како одлична можност за добивање стипендија за факлутет. Тој постепено се оддалечува од Габриела и од друштвото и почнува чудно да се однесува. Најголемо разочарување кај Габриела ќе предизвика одлуката на Трој, наместо со неа, на шоуто за таленти да пее со Шарпеј

Средношколски мјузикл 3
High School Musical-1,2,3 200px-10
Филмот започнува за време на натпреварот меѓу Wildcats и West High Knights, каде капитенот на тимот Трој (Зек Ефрон), го потикнува тимот и го буди нивниот натпреварувачки дух (Now or Never) и ги води до победа. Подоцна, на забавата кај Трој по мечот, Трој и Габриела (Ванеса Хадџенс) си размислуваат за нивната иднина и посакуваат да последните неколку месеци што им преостануваат во East High да не завршат толку бргу (Right Here, Right Now). Во меѓувреме, Шарпеј (Ашли Тисдејл) ја запознава Тиара Голд (Џема МекКензи Браун), британска ученичка на замена која таа ја „вработува“ како нејзина асистентка.
Професорката по драма г-ѓа. Дарбус (Алисон Рид) забележува дека бидејќи има многу малку пријавени за пролетниот мјузикл, Шарпеј може да изведе соло шоу. Ова ја вознемирува Келси (Олесиа Рулин), која го пишува шоуто и веднаш ги пријавува сите останати ученици од одделението. Ова се резултира кај г-ѓа. Дарбус да реши да направи шоу за нивните последни поминати месеци во East High. За време на аудицијата открива дека Шарпеј, Рајан (Лукас Габрел), Келси и Трој размислуваат за стипендија на Julliard, но само еден од нив ќе биде одбран. Шарпеј станува очајна да ја добие стипендијата и знаејќи дека Келси ќе им ги даде најдобрите песни за мјузиклот на Трој и Габриела, таа го тера на Рајан да се спријатели со Келси и да ја земе песната (I Want It All).
Следниот ден, Габриела и Трој се сретнуваат на покривот и Габриела го учи валцер (Can I Have This Dance). Чед (Корбин Блу) тогаш ја прашува Тејлор (Моник Колман) да оди на матурската со него. Таа всушност го одбива поради неговиот ентузијазам, но подоцна прифаќа кога Чед и докажува дека може да се потруди и да ја покани повторно пред пола училиште. Групата вежба за мјузиклот, сцена поврзана со нивната матурска (A Night to Remember). Меѓувреме, Рајан ја прекинува Келси додека таа композира (Just Wanna Be with You) и ја пее песната заедно со неа, а потоа и ја поканува на матурската. Додека Трој и Чед размислуваат за нивното детство (The Boys Are Back), Шарпеј и Тиара дознаваат дека е можно да Габриела оди на факултет порано. Шарпеј подоцна скришно и злобно му се приближува на Трој и му кажува дека тој е единственото нешто што и стои на патот на Габриела во остварувањето на нејзиниот сон. Трој разговара за ова со Габриела јадејќи пица и откако споделуваат незгоден поздрав, Габриела (Walk Away) заминува за факултет следниот ден.
Татко му на Трој, Џек (Барт Џонсон), зборува со него за неговата иднина. Трој станува лут, збунет и бега и вреска насекаде околу East High (Scream).

http://all-disney-stars.forumakers.com

2High School Musical-1,2,3 Empty Re: High School Musical-1,2,3 Чет Дек 11, 2008 3:42 pm

Dammy :]

Dammy :]
~Redovn clen~
~Redovn clen~

Супер се фимовите.... сакам да го гледам третиот!
Супер се... и така хаха

http://www.all-disney-stars.forumakers.com

3High School Musical-1,2,3 Empty Re: High School Musical-1,2,3 Нед Дек 14, 2008 6:52 pm

Angel4e

Angel4e
~Redovn clen~
~Redovn clen~

Ova e mojot omilen film!
Edvaj cekam da go gledam tretiot del!!!

http://hsm3gnews.blogspot.com/

Sponsored content



Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот