You are not connected. Please login or register

Англиски

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Англиски on Саб Дек 06, 2008 7:19 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Здраво на сите! Значи јас ќе ви предавам англиски!
Еве јас ќе се претставам,а потоа и вие ќе можете да се претставувате но се разбира на англиски Smile

Hello!I'm Iskra (that's my really name).I'm your new teacher.I'll teaching English.
I live in Skopje in Macedonia.I love my friends and all people around me who make me happy.That's all what I can say...If you like to know something more about me well...Ask me ! Very Happy


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

2 Re: Англиски on Саб Дек 06, 2008 8:23 pm

*NeSe*

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
Hello!I'm Angela (that's my really name)and my last name is Nesovska.I'm your new student.I live in Skopje in Macedonia.I love my friends and all people around me who make me happy.That's all what I can say...If you like to know something more about me well...Ask me:D


_________________
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com

3 Re: Англиски on Саб Дек 06, 2008 8:46 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Wauuu!!! Nice Very Happy


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

4 Re: Англиски on Саб Дек 06, 2008 9:43 pm

Ana

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
Hello!I'm Ana (that's my really name)and my
last name is Mirkova.I'm your new student.I live in Kavadarci in
Macedonia.I love my friends and all people around me who make me
happy.That's all what I can say...If you like to know something more
about me well...Ask me 375375373

Преглед на профилот на членот

5 Re: Англиски on Нед Дек 07, 2008 12:58 am

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Greatt!! Very Happy


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

6 Re: Англиски on Пон Дек 08, 2008 2:54 pm

Bube

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Hello!I'm Ljupka (that's my really name)and my
last name is Stamenova .I'm your new student.I live in Negotino in
Macedonia.I love my friends and all people around me who make me
happy.That's all what I can say...If you like to know something more
about me well...Ask me e jh

Преглед на профилот на членот http://www.piczo.com

7 Re: Англиски on Пон Дек 08, 2008 5:16 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Niceee Very Happy

Ајде уште еден-два ученика да ни се претстават и ќе може да почнеме Smile


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

8 Re: Англиски on Пон Дек 08, 2008 6:39 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
ама не се знае дали толку има воопшто во целово одд
хаха

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

9 Re: Англиски on Пон Дек 08, 2008 7:06 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Хахаха Нинче и тоа што викаш... Smile


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

10 Re: Англиски on Вто Дек 09, 2008 12:28 am

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
ima ima hh


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

11 Re: Англиски on Вто Дек 09, 2008 6:05 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
еј сончув извини вака не сметај за сериозно само да те поправам имаш неколку грешки. Не се лути.

Hello!I'm Iskra (that's my really name).I'm your new teacher.I'll teaching English.
I live in Skopje in Macedonia.I love my friends and all people around me
who make me happy.That's all what I can say...If you like to know
something more about me well...Ask me ! Very Happy

Ова ти го напиша епа
-really name не постои туку REAL name
-I'll teaching не може туку I'll TEACH

се надевам дека не ти смета оваа поправка! Embarassed


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

12 Re: Англиски on Вто Дек 09, 2008 7:19 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Хехем...фала на поправката,а иначе за ова REALLY-REAL беше грешка од брзање, а ова I'll teaching-I'll teach е печатна грешка!
Иначе сепак фала Smile


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

13 Re: Англиски on Вто Јан 06, 2009 9:17 pm

sanja

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
Hello!I'm Sanja (that's my real name)and my
last name is Stoilkova.I'm your new student.I live in Strumica in
Macedonia.I love my friends and all people around me who make me
happy.That's all what I can say...If you like to know something more
about me well...Ask me
38962518

Преглед на профилот на членот

14 Re: Англиски on Нед Јан 11, 2009 4:11 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
ОК.! Значи можеме за започнеме...!
Уште на почеток да напоменам дека нема да ги учиме бројките бидејќи мислам дека сите ги знаете.!
Е сега за жал неможам да ги најдам сите членови оналјн па затоа сега ќе почнам.!
Еве значи...Ќе започнеме со сегашно така кажано продолжително време :
Презент Кантјинус.!
Значи тоа време се користи кога сакаме да искажеме дејство кое се врши во моментот додека зборуваме или малку подолго.! Значи означува дејство кое се врши сега.!
Тоа се добива со тоа што на глаголот му се додава наставката-ing,а на подметот ни е To Be.!
Што значи : ( еве ќе го земеме глаголот play )
Play + ing = playing
I am playing computer games.
А сега тие што разбраа сакам за домашна да ми донесат по пет реченици напишани во презент кантјинус.!
А за тие што не разбраа да ме прашаат.!


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот