You are not connected. Please login or register

SURVIVOR - (Преживеан)

Отиди на страна : 1, 2  Next

Go down  Порака [Страна 1 of 2]

1 SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 10, 2008 9:41 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
Go sledam ova sou! I navivam za Roka a vie?


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

2 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 10, 2008 10:32 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
bas vo momentov gledam a inace i jas navivam za niv i sega pobedija i dobija kako nagrada skara

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

3 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Саб Ное 15, 2008 10:50 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
i jas sum za roka lol! i super e souvo

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

4 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Саб Ное 15, 2008 11:55 pm

Rebeka

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
jas ne go gledam nekako ne mi e interesnno

Преглед на профилот на членот

5 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 1:18 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
jas go pratam koga ke fatam

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

6 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 1:21 pm

Elisa

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
Mene bas mi e interesno ova show jas sum za Armada.


_________________

Aly So Sweet...
Преглед на профилот на членот

7 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 1:24 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
sekoj razlicno
haha

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

8 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 1:33 pm

Ammy=]

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
И jac го гледам.Интересно е.Навивам за Рока Very Happy

Преглед на профилот на членот http://all-disney-stars.forumakers.com

9 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 2:01 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
me tooo

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

10 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 5:42 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
i jas za roka!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

11 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 6:13 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
yesssss
hahah

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

12 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 10:07 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
ROKA ,,ROKA'' hehehe


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

13 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 16, 2008 11:57 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
akega go roka go roka! akega


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

14 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 17, 2008 10:54 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
hahaha
dense pak pobedia i osvoia pernicinja, lulka, prekrivaci
lelele bas bi sakala jas da idam hahah

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

15 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Сре Ное 19, 2008 2:55 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
yeees i vcera pobedijaaaaa so toa odenje po voda YE YE YE YE YE BRAVO ZA MARIJA I MAJA KOI DRZEJA SUPER RAMNOTEZA NO BRAVO I ZA SITE OSTANATI
i SREKEN RODENDEN PEROOOOOOOO PIVCETO SUPER TI DOJDE HEHEHE
I DECKI DA VE PRASAM MENE TAKA MI SE SLUSNA ILI AN PERO MU REKOA SREKNE 18 TI RODENDEN? ol,ol,unrtbПоследната промена е направена од Simona на Саб Ное 22, 2008 9:04 pm. Мислењето е променето 2 пати.


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

16 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Саб Ное 22, 2008 8:46 pm

i ja za roka navivam

Преглед на профилот на членот http://www.vanja-00-.piczo.com

17 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Нед Ное 23, 2008 12:58 am

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
super
poveketo navivaaat za roka
napred ROKAAA

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

18 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 5:41 pm

aha Very Happy

Преглед на профилот на членот http://www.vanja-00-.piczo.com

19 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 5:41 pm

a koj vi e omilen / a ?

Преглед на профилот на членот http://www.vanja-00-.piczo.com

20 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 5:53 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
Вања , не смееш да пишуваш пост врз пост, односно едно мислење врз друго! Прочитај ги правилата!!!!!!!! И ова повеќе да не се повтори зашто има КАЗНИ!


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

21 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 7:43 pm

Bube

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
jas sum za ROKA napred ROKA favoriti mi se Ognjen,Nemanja i Marija Napredd ROKA

Преглед на профилот на членот http://www.piczo.com

22 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 8:21 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Најекстремниот популарно шоу „Преживеан“, има само една цел - да се преживее во пеколниот рај. За 22. натпреварувачи, дестинацијата е бисерните острови, во близина на Панама, а целта - откривањето на легендата за изгубеното богатство на шпанската галија. Нивната мисија ќе трае 52 дена, а само еден ќе биде победник и ќе ја добие премијата од 100.000 евра.

Преживеан е борба за опстанок, во уловите што ги имал и Робинзон Крусо. Секој треба да ја покаже способноста за ориентација во непознат предел, справување со опасни ситуации и сето тоа под будно око на камерите.

Препуштени на самите себе, натпреварувачите сами градат живеалиште од материјали во природата, единствено средство за работа им е ножот, а оганот се пали на примитивен начин, дождот и морето им се единствени извори на вода, храната ја наоѓаат во шумата и океанот.

Но, мора да внимаваат и на опасноста од отровни плодови, а жителите на островот, ќе им бидат додаден проблем. Бубачките, пајаците и црвите може да бидат опасни непријатели, но и вкусна храна. Како ќе се справат девојките во услови кога нема козметика?

Правилата на играта важат за сите. Натпреварувачите се делат во две племиња. Секојдневно играат игри за награда, а се тестираат издржливоста, физичката кондиција, силата и сите имаат подеднакви шанси да се борат за останување на островот. Секој трет ден се врши елиминација во племенскиот совет, каде се одлучува кој си заминува од шоуто. Со тек на времето, племето станува едно, а на крајот остануваат само тројца, кои меѓусебно ќе си ги одмерат силите. сето ова се снима и се прикажува без цензура.

Реалното шоу „Преживеан“ е дело на британскиот продуцент Чарли Парсон и премиерно е прикажан во 1996 во Шведска под името „Експедицијата Робинзон“. Американската верзија е снимена во 2000, и се до денес, шоуто се емитува во 40. земји.

Српската верзија ја режираше Милорад Милинковиќ, а актерот и водител на шоуто Андрија Милишевиќ има за цел да ги подготви натпреварувачите за невозможното. Неговиот збор е пресуден во решавањето на победникот.

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

23 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 9:03 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
fala euge


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

24 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 9:07 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
nisto poveli i drugpat Very Happy

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

25 Re: SURVIVOR - (Преживеан) on Пон Ное 24, 2008 11:13 pm

Ana

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
yesssssssss ROKA pobedi

Преглед на профилот на членот

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 2]

Отиди на страна : 1, 2  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот