You are not connected. Please login or register

Ани и Ангела

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Ани и Ангела on Нед Јан 04, 2009 1:10 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Задача ви е да едно девојче од групата смисли текст и го преведе а другата да го стави текстот на подлога во еден ќош да напише од кого е изработено тоаи да стави две слики
било колкава големина на подлогата може, текстот да биде 7 или повеке реченици


Бодување:
Подлогата - 20 бодови
текстот (првите седум реченици) - по 10 бодови
другите реченици по 1 бод од реченица.

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

2 Re: Ани и Ангела on Нед Јан 04, 2009 1:12 pm

*NeSe*

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
ani jas ke napisam tekst ti napisi go na podloga


_________________
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com

3 Re: Ани и Ангела on Вто Јан 06, 2009 2:34 pm

Anny

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
oki
A moze edna molba...Da ne me pisuvate Ani ako ne mi pisuvate Anny togas Anastasija pls Very Happy

Преглед на профилот на членот

4 Re: Ани и Ангела on Вто Јан 13, 2009 7:42 pm

*NeSe*

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
e eve go tekstot

La primera temporada de Casi Ángeles trata de unos chicos que viven en un orfanato, los chicos del orfanato son: Mar (Mariana Esposito), Jazmín (María Eugenia Suárez), Tacho (Nicolás Riera),
Rama (Gastón Dalmau), Lleca (Stéfano de Gregorio), Alelí (María Guadalupe Antón) y
Monito (Nazareno Antón). También está el hijo de Bartolomé, Thiago (Peter Lanzani),
quien es muy diferente a su padre, lo ve como a un héroe y está
enamorado de Mar. Barto, el director los golpea, maltrata y los obliga
a trabajar para así ganar dinero, éste lugar se alegrará a la llegada
de Cielo Mágico (Emilia Attias), una acróbata de circo, y el arqueólogo Nicolás Bauer (Nicolás Vazquez),
Cielo llega a trabajar a la mansión como empleada, pero luego se
empieza a ganar el afecto de todos los chicos, siendo después su
maestra de baile, y Nicolás se convierte como en un guía de los chicos.


Во првиот дел од оваа серија се зборува за децата сирачиња со име
Маријанела(Maria Esposito), Рама(Gaston Dalmau), Хазмин(Maria Eugenia
Suarez) и Тачо(Nicolas Riera). Исто така тука е и синот на
Бартоломе(Барто) Тиаго(Peter Lanzani)
кој е многу различен од својот татко и другите деца го гледаат како
херој. Тој е заљубен во Марианела. Барто директорот на сиропиталиштето
ги малтретира, тепа и ги тера да работат за да му заработат пари. Ова
црно, тажно место се развеселува со доаѓањето на Сиело Магико
циркуската акробатка и Николас Бауер познат археолог. Сиело се
вработува како слугинка во куќата и и ја отрива желбата и талентот за
танцување на децата. Во тоа и помага и Николас(Нико) во кого децата
гледаат херој и пример на човек каков што сакаат да станат.Последната промена е направена од *NeSe* на Сре Јан 14, 2009 12:31 pm. Мислењето е променето 1 пати


_________________
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com

5 Re: Ани и Ангела on Вто Јан 13, 2009 11:16 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
Ама Несе треба едниот текст да биде на шпански а другиот на македонски а не македонски и англиски како кај тебе!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

6 Re: Ани и Ангела on Сре Јан 14, 2009 12:31 pm

*NeSe*

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
ete go popraviv pa sum zgresila hhhhh Very Happy


_________________
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот