You are not connected. Please login or register

Еми и Бубе

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Еми и Бубе on Нед Јан 04, 2009 1:10 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Задача ви е да едно девојче од групата смисли текст и го преведе а другата да го стави текстот на подлога во еден ќош да напише од кого е изработено тоаи да стави две слики
било колкава големина на подлогата може, текстот да биде 7 или повеке реченици


Бодување:
Подлогата - 20 бодови
текстот (првите седум реченици) - по 10 бодови
другите реченици по 1 бод од реченица.

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот