You are not connected. Please login or register

***Maje***

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 ***Maje*** on Пет Дек 19, 2008 12:11 am

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
Tuka ke bide postavuvano toa sto treba da go izrabotuva Maje.


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

2 Re: ***Maje*** on Вто Јан 06, 2009 2:47 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
маје ти за задача имаш да земеш слика од мар и тијаго и да наоравиш потпис од неа и да напишеш нешто на англиски на потписот и прати ми по пм


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

3 Re: ***Maje*** on Вто Јан 06, 2009 10:06 pm

Maje

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
јас го направив и ти го пратив Very Happy

Преглед на профилот на членот

4 Re: ***Maje*** on Вто Јан 06, 2009 11:06 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
super ti e


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

5 Re: ***Maje*** on Сре Јан 07, 2009 5:08 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
Aj postavi go da go vidime!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

6 Re: ***Maje*** on Чет Јан 08, 2009 3:44 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
eve i go


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

7 Re: ***Maje*** on Чет Јан 08, 2009 3:48 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
Super i e!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

8 Re: ***Maje*** on Чет Јан 08, 2009 4:27 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Dammy :] напиша:Super i e!

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

9 Re: ***Maje*** on Чет Јан 08, 2009 8:38 pm

Maje

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Fala mnogu

Преглед на профилот на членот

10 Re: ***Maje*** on Чет Јан 08, 2009 8:46 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
np Very Happy

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

11 Re: ***Maje*** on Вто Мар 03, 2009 1:15 am

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
Имаш нова задача:
- Да направиш потпис од кого сакаш од Ангели и да пишеш нешто на Англиски врз него.


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот