You are not connected. Please login or register

Обавестувања

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Обавестувања on Сре Дек 17, 2008 12:51 am

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Тука ке бидете обавестувани, кога почнуваат часовите кога има натпревари кој од вас е победникот итн.
и сега првото обавестување е дека часовите почнуваат веднаш бидејки на оваа секција секој за себе работи па не мораме да ги чекаме другите.

Тука најчесто ке работите, ке правите, банери, волпапери кои содржат реченици на шпански се надевам ке се забаувате

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

2 Re: Обавестувања on Пет Дек 19, 2008 2:15 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
И да знаете дека некогаш ке работите во групи, ама некогаш не секогаш

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

3 Re: Обавестувања on Нед Јан 04, 2009 1:09 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Втпрата задача ви е во групи
групите се следни:
деми и еуге
бубе и еми
ани и ангела


Задача ви е да едно девојче од групата смисли текст и го преведе а другата да го стави текстот на подлога во еден ќош да напише од кого е изработено тоаи да стави две слики
било колкава големина на подлогата може, текстот да биде 7 или повеке реченици


Бодување:
Подлогата - 20 бодови
текстот (првите седум реченици) - по 10 бодови
другите реченици по 1 бод од реченица.

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот