You are not connected. Please login or register

Математика

Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Математика on Вто Дек 16, 2008 10:27 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Малце ке се смеете ама денес почнуваме со броевите до 20
хахахааххаха
ке учиме да собираме и одзимаме до 20

1 - еден
2 - два
3 - три
4 - четри
5 - пет
6 - шест
7 - седум
8 - осум
9 - девет
10 - десет
11 - единаесет
12 - дванаесет
13 - тринаесет
14 - четиринаесет
15 - петнаесет
16 - шеснаесет
17 - седумнаесет
18 - осумнаесет
19 - деветнаесет
20 - дваесет


собери и одземи
5 - 4 = 1
8 + 7 = 15
9 - 6 = 3значи бидејки најосновното го знаете сите без повеке објаснувања ке ви зададам домашна која се надевам на сите ке ви биде точна

5 - 2 =
7 + 1 =
8 - 6 =
6 + 9 =
9 + 6 =

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

2 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 12:48 am

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
и би сакал да ги прашам несе, ана и бубе дали сакаат математика секција
ако не сакате ок е

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

3 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 12:50 am

Bube

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
jas sakam

Преглед на профилот на членот http://www.piczo.com

4 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 12:52 am

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
супер ке те ставам сега

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

5 Re: Математика on Чет Дек 18, 2008 12:11 am

*NeSe*

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
sakam Very Happy


_________________
Преглед на профилот на членот http://www.anenese.hi5.com

6 Re: Математика on Пон Јан 05, 2009 6:55 pm

sanja

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
uste li vazi ovaa domasna rabota ili ne za da znam dali da ti pratam preku PP?????????

Преглед на профилот на членот

Sponsored content


Преглед на претходна тема Преглед на наредна тема Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот