You are not connected. Please login or register

Математика

Go down  Порака [Страна 1 of 1]

1 Математика on Вто Дек 16, 2008 10:26 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Малце ке се смеете ама денес почнуваме со броевите до 20
хахахааххаха
ке учиме да собираме и одзимаме до 20

1 - еден
2 - два
3 - три
4 - четри
5 - пет
6 - шест
7 - седум
8 - осум
9 - девет
10 - десет
11 - единаесет
12 - дванаесет
13 - тринаесет
14 - четиринаесет
15 - петнаесет
16 - шеснаесет
17 - седумнаесет
18 - осумнаесет
19 - деветнаесет
20 - дваесет


собери и одземи
5 - 4 = 1
8 + 7 = 15
9 - 6 = 3значи бидејки најосновното го знаете сите без повеке објаснувања ке ви зададам домашна која се надевам на сите ке ви биде точна

5 - 2 =
7 + 1 =
8 - 6 =
6 + 9 =
9 + 6 =

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

2 Re: Математика on Вто Дек 16, 2008 10:28 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
Леле нинчеее...јас мислам дека ќе ми биде грешнаа...
хаха
се зезам еве сега одма ке ти пратам!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

3 Re: Математика on Вто Дек 16, 2008 10:28 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
ок
супер
хехехе

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

4 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 12:47 am

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
вака за математика би избрала деца кои мислам до сега не се во ниедна цекција па ако сакаат да се сложат а ако не сакаат да одбија
и тоа го правам за да не бидат во сите секции само ани, деми и еуге
и не се бач дека не се во ниедна амма се во помалку а тоа се
мар_фан
Маје
Ами
ани
дами
бидејки се малце такви ги ставив и ами, ани и деми

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

5 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 3:32 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
Ја сакам да дојдам обавезно!
Сакам математика!!! Very Happy


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

6 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 3:36 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
ОК
КЕ ТЕ СТАВАМ
и тебе
иззвини сто писусвав со големи букви

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

7 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 3:40 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
хаха нема проблем!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

8 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 3:55 pm

Ammy=]

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
А ова ако сакаме да се пријавиме или веќе си не ставила? Smile

Преглед на профилот на членот http://all-disney-stars.forumakers.com

9 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 3:58 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
ако сакаш!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

10 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 4:00 pm

Ammy=]

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Јас бидејќи многу "сакам" математика
ќе одбијам kjljkljkljkl
Извини стварно

Преглед на профилот на членот http://all-disney-stars.forumakers.com

11 Re: Математика on Сре Дек 17, 2008 4:09 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
Ammy=] напиша:Јас бидејќи многу "сакам" математика
ќе одбијам kjljkljkljkl
Извини стварно
sorry No

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

12 Re: Математика on Саб Дек 20, 2008 11:24 pm

Angel4e

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
Jas obavezno ke se prijavam!!! Very Happy

Преглед на профилот на членот http://hsm3gnews.blogspot.com/

13 Re: Математика on Саб Дек 27, 2008 1:20 am

Maje

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
јас сакам да одам!!!

Преглед на профилот на членот

14 Re: Математика on Саб Јан 10, 2009 11:54 pm

hasmin

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
nin4e jas napisav i ti prativ. Smile

Преглед на профилот на членот http://www.elena-erreway.blogspot.com

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 1]

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот