You are not connected. Please login or register

Точно-Неточно

Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Go down  Порака [Страна 1 of 3]

1 Точно-Неточно on Чет Дек 04, 2008 11:51 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Оваа игра се игра со тоа што јас поставувам прашање кое треба да го одговори членот под мене со зборовите: точно или неточно.
Пааа...да започнеме

Чпм ( членот под мене ) ја сака зимата ?


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

2 Re: Точно-Неточно on Пет Дек 05, 2008 2:32 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
tocno
cpm go saka letoto haah

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

3 Re: Точно-Неточно on Пет Дек 05, 2008 9:17 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Точно

Чпм ја сака Мајли Сајрус ?


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

4 Re: Точно-Неточно on Пет Дек 05, 2008 9:40 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
pa..tocno
cpm ja obozava maria eugenia suarez riveiro(jazmin od casi angeles)

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

5 Re: Точно-Неточно on Пет Дек 05, 2008 9:50 pm

Ammy=]

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Дааааааааааааааааа
Членот под мене ja обожава Mariana Esposito

Преглед на профилот на членот http://all-disney-stars.forumakers.com

6 Re: Точно-Неточно on Пет Дек 05, 2008 9:56 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
pa ne ja obozavam tuku slatka mi e haha

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

7 Re: Точно-Неточно on Пет Дек 05, 2008 10:20 pm

Administracija!

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
i.......?

Преглед на профилот на членот http://teenschool-eliteway.forumakers.com

8 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 12:01 am

Elisa

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
cpm ima siski?


_________________

Aly So Sweet...
Преглед на профилот на членот

9 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 12:18 am

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
netocno
cpm saka da jade pizza???

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

10 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 3:06 pm

Elisa

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
netocno

cpm saka sok?


_________________

Aly So Sweet...
Преглед на профилот на членот

11 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 7:02 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
pa..tocno
cpm saka da odi na skolo???

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

12 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 7:27 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Точно Smile

Чпм го обожава форумов ?


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

13 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 7:28 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
tocnoooooooo
cpm saka orbit mastiki???

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

14 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 7:33 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Точно

Чпм ги сака ,,Ангели'' ?


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

15 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 7:54 pm

Elisa

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
tocno

cpm ima plavi oci?


_________________

Aly So Sweet...
Преглед на профилот на членот

16 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 8:19 pm

Euge

avatar
~Uspesen clen~
~Uspesen clen~
netocno
cpm ja saka hustina hahahaahhaha??????

Преглед на профилот на членот http://www.schoolway.forumakers.com

17 Re: Точно-Неточно on Саб Дек 06, 2008 9:55 pm

Ana

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
netocno

cpm ja saka melodi(maria del cerro)

Преглед на профилот на членот

18 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 12:08 am

Elisa

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
ne bas

cpm ima dolgi nokti?


_________________

Aly So Sweet...
Преглед на профилот на членот

19 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 1:08 am

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Неточно

Чпм ја сака Рајана ?


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

20 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 1:41 am

Elisa

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
tocno

cpm ima 4 po hemija?


_________________

Aly So Sweet...
Преглед на профилот на членот

21 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 1:46 pm

Maje

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
неточно

чпм го гледа ангели

Преглед на профилот на членот

22 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 2:27 pm

Сончуф*

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Точно

Чпм има своја соба ?


_________________
There isn'т bigger LadyGaga's fan тhan me!xD
I wuFF her.xD Oh yeaah!^^
Преглед на профилот на членот http://www.iskrichka-xxxtheonlyxxx.piczo.com

23 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 2:36 pm

Ana

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
tocno
cpm ima brat

Преглед на профилот на членот

24 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 3:27 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
netocno

cpm ima sestra


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

25 Re: Точно-Неточно on Нед Дек 07, 2008 10:26 pm

Maje

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
tocno

cpm ima i sestra i brat

Преглед на профилот на членот

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 1 of 3]

Отиди на страна : 1, 2, 3  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот