You are not connected. Please login or register

***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny***

Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Go down  Порака [Страна 2 of 6]

26 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 4:04 pm

Anny

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
jas emi dammy i anny sme 7 a kate [katerina] Very Happy nz [ke ni kaze]! Wink

Преглед на профилот на членот

27 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 4:06 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
da jas sum 7! ti koe si?


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

28 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 4:08 pm

Elisa

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
I jas sum 7


_________________

Aly So Sweet...
Преглед на профилот на членот

29 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 4:10 pm

Anny

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
super Very Happy

Преглед на профилот на членот

30 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 4:31 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
da super!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

31 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:41 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~


eve go kucenceto na emi


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

32 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:42 pm

Ammy=]

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Еве некои предлози за собата..а ако на секоj различна слика му се допаѓа тогаш може например неговиот дел така да изгледа


П.С Фала за кученцето Very Happy

Преглед на профилот на членот http://all-disney-stars.forumakers.com

33 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:47 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
јас ја сакам прватааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааааа ама ја сакам и таа од моите поставувања последната соба таа светло розевата!


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

34 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:50 pm

Kate

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
Zdravo Chicas!!!Kako ste?
Mn mi se dopagaat rabotite koi ste gi predlozile i kupile!
Se nadevam deka ke bideme dobri drugarki Very Happy

Преглед на профилот на членот

35 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:51 pm

Anny

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
site se preubavii btw Kate jas sum super i ne se nadevaj sekako deka ke bideme SUPER drugarki!! Very Happy

Преглед на профилот на членот

36 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:53 pm

Kate

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
Hehe sekako Laughing

Преглед на профилот на членот

37 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:53 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
да преубави се работите!
јас сум сууупер!
и знам дека ке бидеме НАЈСУПЕР другарки! jghjghjfghnbv
дечки сакте некој ден да правиме пижама парти? Razz
денес не дека има гала вечер ама утре може!што мислите?


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

38 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:54 pm

Anny

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
vaziiiiii Very Happy

Преглед на профилот на членот

39 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:55 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
епа супер може и од другите соби некого да викнеме!
ххх тој што ке биде уклучен.. Very Happy

а иначе кате кое одд си?


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

40 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:56 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
eve go novoto kucence na dammy


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

41 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:58 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
фалаааааааа супер!!!!! се надевам не ви пречат моите кучиња!
не лаат и не касаат! Razz


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

42 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 5:59 pm

Ammy=]

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Heyyy дечки!!И jac ce надевам (и верувам) дека ќе бидеме супер другарки...само сега се чудам како да изгледа моjот дел од собата... Question

Преглед на профилот на членот http://all-disney-stars.forumakers.com

43 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 6:00 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
и јас се мислам ајде јас ке ви казам после сеа идам да јадам! Very Happy
чао! pig


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

44 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 6:00 pm

Anny

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~


Eve nekoi dodatoci za vo sobata
Ova ke ni bide zalepeno na vrata [ako sakate] Very Happy

Преглед на профилот на членот

45 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 6:07 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
cuk cuk


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

46 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 6:09 pm

Simona

avatar
~Dobar clen~
~Dobar clen~
poveli anny eve go tveto kucence


_________________


***Te amo Luisana***

P.S. Site obozavateli na Lali registrirajte se na:
lali-esposito.forumexpress.org
Преглед на профилот на членот

47 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 6:15 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
епа супер може да биде залепено тоа на врата!
ајде сега сите да одберат кој кревет го сакаат!
и тоа двд е убаво и гитарата - најопремена соба ке биде нашата!хх Wink


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

48 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 6:18 pm

Ammy=]

avatar
~Pocetnik~
~Pocetnik~
Eве уште предлози :Преглед на профилот на членот http://all-disney-stars.forumakers.com

49 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 6:24 pm

Dammy :]

avatar
~Redovn clen~
~Redovn clen~
јас ги саками од постот на еми го сакам тоа бирото


_________________

Made by me...Not copiers alowed!!
Преглед на профилот на членот http://www.all-disney-stars.forumakers.com

50 Re: ***Soba br. 4 katerina. *Emi*, dammy i anny*** on Пон Ное 17, 2008 7:11 pm

Kate

avatar
~Nov clen~
~Nov clen~
Jas bi sakala mojot del da bide vakov

Преглед на профилот на членот

Sponsored content


Вратете се на почетокот  Порака [Страна 2 of 6]

Отиди на страна : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6  Next

Permissions in this forum:
Не можете да одговарате на темите во форумот